Remont organów

Jesteśmy Zakonem Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Warszawskiej, którzy pracują przy kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Bydgoszczy, zwanym powszechnie kościołem klarysek. Jest to jeden z najstarszych obiektów sakralnych w naszym mieście. Nikogo z bydgoszczan nie trzeba przekonywać o ważności tego maleńkiego, a jednocześnie pięknego kościółka, nie tylko ze względów duchowych, gdzie w ciągu dnia jest wystawiony do adoracji Najświętszy Sakrament i jest całodzienna spowiedź św., ale także ze względów kulturowych, gdyż obiekt jest bardzo ładny i zachwyca swoim wnętrzem.

 

Wprawdzie jesteśmy zakonnikami tylko pracującymi w tym kościele (właścicielem jest diecezja bydgoska), to na sercu leży nam dobry stan architektoniczny kościoła i jego wnętrze. 11 sierpnia ub.r. organy zaczęły się palić, co całkowicie uniemożliwiło wykorzystywać podczas liturgii ten instrument. Własnym staraniem udało się naprawić silnik, ale organy potrzebują renowacji. Chcemy, by instrument w tym słynnym bydgoskim kościele na nowo rozbrzmiał pięknem swoich piszczałek, dlatego postanowiliśmy zbiórkę na jego remont.

Z tego powodu zwracamy się z prośbą o pomoc finansową, którą można dostarczać bezpośrednio do rektora kościoła, na konto klasztoru: 93 1600 1462 1842 7202 3000 0001 z dopiskiem: „Organy” lub na zorganizowaną zbiórkę na „Pomagam.pl” pod hasłem: „Remont organów” (https://pomagam.pl/kmhwgcck) . Każdy datek będzie mile widziany, za który obiecujemy codzienną modlitwę.

Z wyrazami szacunku i podziękowaniem wyrażonym w codziennej modlitwie Bracia Kapucyni

UWAGA! UWAGA! PRZYGOTOWUJĄCU SIĘ DO BIERZMOWANIA
Siódmego lutego o godz. 19.30 liturgia pokutna z indywidualną spowiedzią , miejsce : Bazylika Pw. Św. Wincentego a Paulo. Dwunastego lutego godz. 19.30 próba przed bierzmowaniem, miejsce: Bazylika Pw. Św. Wincentego a Paulo. Czternastego lutego godz 19.30 ostatnie spotkanie przed bierzmowaniem, miejsce: kościół klarysek u kapucynów ul. Gdańska 2 – OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup Plugin